STRACH A KRÁTKOZRAKOST, 3 + 1 krok, jak odstranit krátkozrakost

Chcete se zbavit krátkozrakosti? A nevíte, jak na to?

Podíváme se na krátkozrakost nejen z pohledu psychosomatiky, popíšeme si některé cviky vhodné při krátkozrakosti a doporučíme si některé vhodné potraviny, které podpoří náš zrak.

Krátkozrakost (myopie) je neschopnost vidět ostře vzdálené předměty.

Je několik druhů krátkozrakosti, a to refrakční, při níž vzniká neostrý obraz při vidění v důsledku toho, že světelné paprsky se lámou do oblasti před sítnicí, a axiální, při níž vzniká rozmazané vidění v důsledku, že je oční bulva kratší.

Jak souvisí krátkozrakost s naším pohledem na svět?

Proč dochází k rozmazanému a neostrému vidění?

V každém případě to souvisí s nějakou příčinou. U krátkozrakosti je základní souvislost s pohledem do budoucnosti a s tím nejčastější propojení se strachem.

Některé základní přístupy ke strachu jsem již popsala  ve svém článku 2 + 1 způsob, Jak jsem si oblíbila svůj pocit strachu.

Možná máte pocit, že se ničeho nebojíte, tak si říkáte, no jaký bych měl strach a z čeho.

Uvedeme si příklad:

Chcete změnit zaměstnání. Chodíte na pohovory, najdete si práci svých snů a jste vybrání a čekají vás první dny v novém zaměstnání. Již se nemůžete dočkat, ale zároveň se vám honí hlavou myšlenky „zvládnu to, zapadnu do kolektivu, budu stačit tempu v nové práci, naučím se rychle nové věci, uspěji v novém zaměstnání, atd.“.

Nyní se na to podíváme: Co všechna ta předchozí slova znamenají?

Obavu z budoucnosti, úzkost z budoucnosti, strach z budoucnosti, nedůvěru v sebe, nedůvěru v život, atd.

A jak to změnit?

První krok je změna našeho myšlení:

Získat jistotu v budoucnost. Věřit sam sobě, okolnímu světu a celému vesmíru.

Toto vše již vyjadřuje naše držení těla. Chodíte rovně? Nebo jste předkloněni nebo máte neustále skloněnou hlavu, nedokážete se dívat lidem přímo do očí? Každý si dosaďte to své.

Začněte prací na svém držení těla. Choďte rovně a hlavně USMÍVEJTE SE! Hned se vám bude zdát svět krásnější a taky budete pociťovat větší jistotu k budoucnosti.

 

Druhý krok podívejte se na to, z čeho máte strach, obavu, úzkost ve svém vztahu k budoucnosti.

Pokud to víte, začněte zpracovávat problém, který způsobuje tento strach nebo obavu nebo úzkost, v případě že si nejste ničeho vědomi, tak je potřeba hledat.

Existuje mnoho metod. Mohu doporučit postklasickou homeopatii, která vám pomůže se postupně dopátrat a zpracovat tyto strachy, obavy a úzkosti z budoucnosti.

Velmi vhodná je myšlenka: „Jsem v bezpečí.“ Říkejte si jí často a hlavně se jí snažte procítit.

 

Třetí krok jsou vhodná cvičení pro oči.

Cvičení:

  1. Procvičení periferního vidění. Sedněte si někde, kde uvidíte do dálky a budete se dívat na něco, co se vám líbí a těší vás. Dívejte se do dálky a máchejte prsty po stranách hlavy.

  2. Procvičení přenášení pohledu. Sedněte si a otevřete oči. Vnímejte detaily na předmětech, nepoužívejte brýle ani kontaktní čočky. Nepřepínejte oči, nesnažte se vidět ostře a jasně. Pouze pozorujte, to co vidí oči. Hlavně se uvolněte. Prožijte pocit, že je to úžasné, i když vidíte ostře, ale i když vidíte rozmazaně. Potom zavřete oči a vizualizujte si ten vybraný konkrétní předmět, vidíte jeho přesné okraje, hranice, kontrast i vzdálenost. Potom otevřete oči a opět se podívejte na předmět. Pokud začnete vnímat kontrasty, i když ještě nevidíte jasně, tak jste začali aktivovat svoje vnímání.

  3. Cvičení v podobě noční procházky. Naše oči jsou unavené od umělého osvětlení. Udělejte si z toho rodinou hru. V noci se jděte na hodinku projít, ale pozor vyberte si oblast, kde není žádné umělé osvětlení. Protrénujete si oči a zažijete u toho i jako rodina mnoho zábavy.

     

Čtvrtý krok je spojen s výživou.

Pokud začneme více procvičovat oči, je nezbytné také zvýšit jejich výživu.

Vynikající zkušenosti mám s borůvkami a s mrkví, ale ta musí být zpracovaná s tukem. Takže stačí ji trochu orestovat na másle anebo ji podusit, ale také s tukem.

Přeji všem hodně úspěchů a hlavně výdrž.

 

Štěpánka
Můj život ve zdraví mě přivedl na cestu “aromaterapeutky a homeopatky”. Od té doby jako šamanky, bylinkářky a kořenářky provázím lidi po jejich cestě ke zdraví. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
4 × 15 =


Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.