Můj příběh

profesionální aromaterapeutka a registrovaná homeopatka

Štěpánka Zeithamlová

Jsem žena, která převzala zodpovědnost za svoje zdraví. 

Ráda se s vámi podělím o svoje zkušenosti s budováním vlastního vztahu ke svému zdraví.

Ještě v roku 2006 jsem navštěvovala neustále lékaře s pravidelně se opakujícími zápaly plic, bronchitidami, angínami a virózami. Pojímalo mě zoufalství, kolik léků jsem musela brát a hodně nocí jsem proplakala, když mi diagnostikovali zelený zákal. Již jsem se připravovala na to, jak budu světem procházet s bílou hůlkou v ruce.

Svoji neustálou úzkost, stažení, strachy jsem již necítila, ale moje tělo je ukazovalo na vzdálenost kilometrů. Z očí mi vyzařovala melancholie, beznaděj, smutek, marnost a apatie. Ztrácela jsem chuť do života a častěji jsem se propadala do depky.

Slova lékařů:

\"To je normální. Předepíšeme vám léky a ty budete brát do konce života. Budete chodit na kontroly. Na co si stěžujete? Na vše jsme přišli včas.\"

Poslední kapkou byla nabídka antidepresiv.

 

Tomuto se říká ZDRAVÍ?

homeopatie Stepanka Zeithamlova

Věděla jsem, že to není můj pojem zdraví. To nechci.

Uvědomila jsem si, že se to může jen zhoršovat. A pokud budu chtít něco změnit, tak musím u sebe.

A tak jsem vykročila v té době pro mne do neznámého světa.

„Každá cesta začíná prvním krokem.“

Nejdříve jsem si definovala, co si od zdraví představuji já.

 

Co je pro mě ZDRAVÍ:

Nemít chronické nemoci

Zvýšit imunitu a neustále ji posilovat

Prevence, tj. nedojde k onemocnění

Očista, regenerace organismu

Není lepší škola než vlastní zkušenost.

Následovala cesta hledání a zkoušení.

Začala jsem postupovat:

POKUS - UDÁLOST - ZPĚTNÁ VAZBA - OVĚŘENÍ - PŘIZPŮSOBENÍ - ÚSPĚCH 

Vrátily se mi vzpomínky na dětství, kdy jsme používali doma bylinky na vše. Zlepšení se dostavovalo, ale neustále se projevy chronických nemocí vracely a přetrvávala snížená imunita.

 

První úspěch: nemít chronické nemoci

První úspěchy se začaly dostavovat.

Začala jsem vysazovat léky, přestaly se mi opakovat zápaly plic, bronchitidy a angíny. Zmizel mi zelený zákal. Postupně mizely psychické projevy jako beznaděj, marnost, apatie a melancholie a z pocitů mizel smutek, strachy a úzkosti.

Jak jsem k  tomu dospěla?

Bylo potřeba odstranit příčinu. Ale jak se propracovat k příčině?

Setkala jsem se s homeopatií. Začala jsem studovat homeopatii a zároveň se léčit u postklasického homeopata. Byl to několikaletý proces, kdy jsem začala zpracovávat bloky, které jsem měla. Zároveň jsem začala vidět chování, které vedlo k těm problémům a postupně jsem ho začala měnit.

O čem jsem se učila, jsem zároveň prožívala na vlastní kůži.

HOMEOPATIE  je metoda, která jde dostatečně do hloubky a zasahuje jak fyzické symptomy, tak psychické a emocionální. Zároveň dokáže odstranit příčinu nemoci a nemoc se již nevrací.

 

Druhý úspěch: posilnit imunitu a prevence

Díky vymizení nebo omezení chronických nemocí se mi zlepšila imunita, vrátila se mi vitalita a moje živost.

Vždyť I ve středověku epidemie moru a cholery přežili hlavně lidé pracující s přírodními vůněmi. A tak jsem začala přistupovat k AROMATERAPII, kterou jsem také začala studovat a hlavně využít v každodenním životě. Je nádherné zjištění, jak voňavě mohu ovlivnit zdraví.

Začala jsem více poslouchat svoje potřeby a svoje tělo. Podle potřeby jsem si osvojila upravovat stravování a důležitou součástí prevence je i moje láska k pohybu.

VÍTĚZSTVÍ

Je jedno jak kdokoliv definuje pojem zdraví, ZDRAVÍ je vaše záležitost a tak jak si ho vy upřesníte pro sebe, to vám umožní dospět také ke svému vítězství v oblasti zdraví. 

Neznamená to, že nebudete nikdy nemocní, ale znamená to, si budete vědět rady, co vám vyhovuje a jak se jít na svoje tělo, mysl a duši, abyste dosáhly toho, co si přejete.

Rozhodla jsem se, že můj tvůrčí přístup k pocitu zdraví bude mým věrným společníkem, pomocníkem a kamarádem na každodenní cestě mého života, a že si budu užívat každý okamžik této cesty.

A nejen to!

Proč se o moje zkušenosti nepodělit s lidmi, kteří mají obdobné problémy.

Provázím lidi po této cestě za vybudováním si nového přístupu k vlastnímu zdraví:

  • zbavením se chronických nemocí a jejich projevů, a to jak po fyzické stránce, tak po psychické i emocionální pomocí POSTKLASICKÉ HOMEOPATIE,  která zahrnuje tzv. Opelkovu metodu postklasické homeopatie, jejíž stěžejními pilíři jsou např. nauka o homeopatických vrstvách a časoprostorová mapa,
  • zbavení se starých přístupů a nalezení nových přístupů k vlastnímu zdraví, přečtěte si eBook Nadýchněte se z plných plic,
  • posilnění imunity pomocí AROMATERAPIE,
  • společné nalezení nejlepších forem prevence v oblasti zdraví, a to jak ve stravování a očistě těla, tak i cvičením. Vzdělávání najdete zde. 

 Na mé cestě za zdravím jsem procházela  různými školami, zkouškami a kurzy. Více se o mém vzdělání dočtete zde.