JARNÍ OČISTA část II., ANEB JAK OČISTIT SAMI SEBE S VŮNĚMI

 

V minulém článku jsem psala o jarním úklidu s vůněmi.

A co ještě patří k jarní očistě?

Blížící se Velikonoce a 40 denní půst před Velikonocemi nás směřuje k jedné velké oblasti, a to jarní očistě každého z nás, neboli JAK OČISTIT SAMI SEBE S VŮNĚMI.

V první řadě je velmi vhodná úprava jídelníčku, upřednostnit vhodné potraviny a o tom se zmiňuje ve svém článku Očistná dieta.

Z voňavého světa bych velmi doporučila citrusové vůně od citronu přes mandarinku vhodnou pro děti až po grapefruit.

S těmito vůněmi se můžeme setkat jak v podobě pojídání mandarinek nebo grapefruitů, tak v podobě vymačkaných šťáv z těchto plodů anebo si je můžete nakrájet na kolečka a rozložit nebo rozvěsit po celém bytě. Velmi rychle ucítíme jejich příznivý vliv na naši psychiku, ale i celkově na organismus celé rodiny i celého domova.

MANDARINKA je vhodná alternativa pro děti. Její jemná a příjemná vůně rozveseluje, uvolňuje a rozpouští emoční bloky, Její chladná vůně pozitivně působí na zvládání smutku, napětí a melancholie.

GRAPEFRUIT napomáhá pročistit vztahy a je jemnější oproti citronu. Je vynikajícím antiseptikem k osvěžení vzduchu a posílení imunity. Podporuje odbourávání přebytečné tekutiny a tuků z těla.

Vůně grapefruitu odlehčuje a zklidňuje napětí, frustraci, smutek, podráždění a hněv. Grapefruit taky výborně čistí těžké pocity a zklamání. Napomáhá přijímat realitu a přináší oživení.

Jeho chladná a suchá vůně reguluje čchi jater a právě proto je velmi vhodná s příchodem jara a v souvisejícím čištěním jater.

Zároveň s příchodem jara přicházejí velmi často sluneční paprsky, které po zimě všichni potřebujeme. V této souvislosti bych ráda upozornila, že pokud byste používali citrusové vůně na natírání a pak šli na sluníčko, tak v některých případech může dojít k podráždění pokožky, tzv. fototoxicitě.

S jarem je spojeno pučení, květy, nové listy a nové začátky.

Jak je podle feng shui, aby mohlo přijít něco nového, je nezbytné propustit a rozloučit se starým. Již v minulém článku jsem psala o úklidu a ještě více si o úklidu můžete přečíst v článku Vymeťte pavučiny ze skříní i z hlavy – část 1.

Právě s novými začátky je spojeno, zda jsme vymetli to staré a to nejen z bytu, z těla, z psychiky, ale také z mysli. Honí se nám neustále dokola myšlenky nebo myšlenka, které se nemůžeme zbavit? Objevují se neustále negativní scénáře? Nejsme schopni v klidu postát nebo posedět? …

Co s tím? Jeden z možných přístupů je popsán v článku Je tu JAR. Už máte upratané?

Ke zklidnění mysli můžete použít několik vůní, pro tentokrát jsem vybrala vůni KADIDLA. Působí jako sedativum a zklidňuje nervovou soustavu. Je výborným prostředkem při neklidu, strachu, zahlcení negativních myšlenek, neboť uklidňuje mysl a napomáhá soustředění. Zpomaluje dýchání. Napomáhá uzavřít něco starého, minulého, něco co je za námi a zároveň pomáhá přijmout vše co je pro nás nové. Právě pro tyto vlastnosti je velmi vhodnou vůní pro poklidné rozjímání a meditaci. Často se s ní setkáváme v kostelech, neboť se používá při náboženských obřadech a souvisí s duchovním rozměrem.

Co dodat závěrem?

Je úžasné si uvědomit, jak je vše propojené se vším, jak pokud se staráme o svůj domov (uklízíme ho, nemáme doma staré, rozbité, nedokončené věci), tak se i staráme o své tělo (nemáme v těle toxické látky, přebytek tekutin,…) tak zároveň máme zklidněnou mysl, nejsem zahlceni negativními myšlenkami a žijeme v přítomném okamžiku a těšíme se z každé chvilky Teď a tady. J

Na příkladu spojeném se zlepšením dýchání se můžete inspirovat jak při řešení zdravotních problémů propojit voňavé království s homeopatií k podpoře zdraví a celkové harmonizaci člověka.

Pokud chcete vůněmi působit na všechny výše uvedené oblasti, tak doporučuji do mističky nasypat obyčejnou sůl a nakapat tam několik kapek grapefruitu nebo mandarinky a pár kapek kadidla. Mističku dejte do rohu pokoje a cca za 2 dny vyhoďte tuto sůl. Uvidíte, jak se vám v odlehčí jak v domově, tak na těle i na mysli.

 

Štěpánka Zeithamlová
Inspiruji lidi, aby se vydali za objevnou cestou za vitalitou. Jako homeopatka a aromaterapeutka od roku 2010 pomáhám prostřednictvím postklasické homeopatie odstraňovat fyzické, psychické a emocionální příčiny chronických nemocí. Učím lidi, jak zdolat překážky na cestě za vitalitou a jak si vitalitu udržet. Více o Štěpánce Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Solve : *
17 × 5 =


Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů