DALEKOZRAKOST A PŘÍTOMNOST, aneb 4 + 1 kroků k odložení brýlí na čtení

Již se chcete pousmát nad slovy: „Až budeš starší, taky budeš nosit brýle na čtení.“ nebo již nechcete neustále po kapsách hledat brýle, abyste si něco přečtli?

Přitom budete vědět, že je to ve vašich rukách, zda budete nosit brýle na čtení nebo ne.

Pojďte a ukážeme si, jak na to. 🙂

Přečtete text u květin?

Dalekozrakost zblízka: Co se skrývá za tím, že nevidím nablízko?

Z emočního a psychického pohledu je dalekozrakost nejvíce spojená se strachem z přítomného okamžiku, tj. se současností, kterou prožíváme. Ale co si pod tím představit?

Nespokojenost, agresivní chování, vztek, protest, to vše leží hluboko v nás a možná o tom ani nevíme. Člověk působí jako by lidi nevnímal nebo nebyl dostatečně soucitný, ale většinou si připadá dotčený a zpochybňovaný. Tento postoj může vzniknout pozvolna v průběhu života.

Neplní se nám sny, neustále se něčeho vzdáváme a neumíme tyto situace úplně dobře zpracovat, tak se nám to ukládá. Je to jako v hrníčku, zaplňujeme hrníček až do okamžiku, kdy je plný. UFF! Najednou nevidíme nablízko, abychom neviděli to, co nás trápí, ten vztek v nás uložený, tu nespokojenost …  abychom se mohli orientovat jen na to vnější a nevnímat to vnitřní.

Již vás slyším, jak argumentujete: „Žádnou agresi, vztek nebo protest nemám, necítím. A co situace, kde vás někdo nebo něco „vytočí“ nebo „se rozhněváte“. To jsou právě ty situace, které vám něco říkají.

Jsou to naše ZRCADLA!

Ukazují nám právě to chování lidí nebo konkrétní typy lidí nebo konkrétní lidi nebo konkrétní situace atd., které nemáme zpracované.

Chcete se toho zbavit? Tak pojďte, ukážeme si PĚT KROKŮ, jak na to!

První krok

Na vybití agrese, vzteku a eliminaci stresu z každodenních vypjatých situací je vynikající sport.

Hlavně si vyberte ten sport, který vás baví. A ne sport, který „se nosí“ nebo který vám někdo doporučuje. Nevíte jak? Prostě zkoušejte a pozorujte sami sebe, u kterého sportu jste šťastní. To je to měřítko – vaše štěstí, váš zápal, atd.

Druhý krok

Sedněte si, vezměte si tužku a papír a vypište si všechny konkrétní osoby, které vás rozčilují, nebo s nimi máte nepříjemné zkušenosti a zamyslete se, zda vám někoho nepřipomínají, např. někoho s kým máte špatné zkušenosti z minulosti nebo vám vyvolávají vzpomínky na nepříjemné zážitky. Hledejte příčiny, proč vám některé věci vadí, zda je například taky neděláte nebo proč vám vadí.

Třetí krok

Sedněte si a vypište si všechny situace, které vás rozčilují a postupujte jako ve druhém kroku.

Čtvrtý krok

Nemáte pocit, že byste měli jakoukoliv z výše uvedených emocí? Nebo druhý a třetí krok nepomáhá a vy se stále cítíte nespokojeni? Potom vám mohu nabídnout pomoc, jak se dostat ke svému vzteku, strachu z přítomnosti, nespokojenosti, agresi a jak je zpracovat, a to pomocí homeopatie.

Pátý krok

Oční cvičení:

 1. Zavřete oči.

 2. Dívejte se očima doprava, až napočítáte do 10, udělejte to samé na druhou stranu (dívejte se doleva).

 3. Dívejte se očima nahoru, až napočítáte do 10, začněte se dívat dolů.

 4. Dívejte se do pravého horního bodu, až napočítáte do 10, začněte se dívat úhlopříčně, tj. do levého dolního bodu. A opačně.

 5. Cvičení provádějte co nejčastěji, ale pozor na křeče očních svalů. Je potřeba začínat pozvolna, je to stejné jako, když zajdete do posilovny, taky nezačnete okamžitě nejtěžší zátěží.

Na posilnění a podporu zraku můžete využít cvičení a výživu uvedenou v článku Strach a krátkozrakost, 3 + 1 krok, jak odstranit krátkozrakost.

Čtete text již bez brýlí? Ještě ne, tak hurá do trénování!

Pokud máte další zkušenosti, jak jste překonali dalekozrakost, tak budu moc ráda, když mi o tom napíšete.

Štěpánka Zeithamlová
Inspiruji lidi, aby se vydali za objevnou cestou za vitalitou. Jako homeopatka a aromaterapeutka od roku 2010 pomáhám prostřednictvím postklasické homeopatie odstraňovat fyzické, psychické a emocionální příčiny chronických nemocí. Učím lidi, jak zdolat překážky na cestě za vitalitou a jak si vitalitu udržet. Více o Štěpánce Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Štěpánko, díky za toto téma! Cvičení vyzkoušeno, vše poznačeno a jsem namotivována k cvičení 🙂

  • Štěpánka napsal:

   Ahoj Petro, to moc ráda čtu. Těším se, když mi za nějaký čas napíšeš, jak se vše vyvíjí. 🙂 Měj se hezky

 2. Hana napsal:

  Potřebovala bych poradit,jak pomoci sedmileté dceři.Je dalekozraká a má přes šest dioptrií na obě oči.Chodíme na cvičení na oční a trochu vím podle kineziologie co to znamená,jen jí neumím odblokovat.Díky Hanka

  • Štěpánka napsal:

   Dobrý den paní Hanko, v tomto případě je nezbytné odstranit příčinu. Prostě krůček po krůčku se dostat až k příčině, které způsobuje u sedmiletého děvčete již šest dioptrií na dalekozrakost. Rozhodně bych doporučila sestavit konkrétní homeopatickou léčbu k harmonizaci, podpoře organismu Vaší dcery a zároveň krůček po krůčku se dopátrat k příčině vzniku takového onemocnění. Pokud by jste měla zájem, tak se podívejte na homeopatickou poradnu. Krásný den Štěpánka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů