2 způsoby, jak očistit žlučníku a játra?

S příchodem jara mám vždy pocit nezbytné očistit nejen domu, ale i svých orgánů. Jarní čas je nejlepší doba na očistu jater a žlučníku.

Podělím  se s vámi o mé zkušenosti s touto očistou.

Játra a žlučník

Játra jsou orgánem látkové výměny, pomáhají nás zbavovat jedů a škodlivin a zároveň vyrábí nezbytné enzymy, hormony a ketolátky. Podílejí se  na tvorbě krve a produkují žluč, která putuje do žlučníku a následně do dvanáctníku a do střev. Játra ovlivňují kvalitu zraku a zvyšují kvalitu a pružnost vazů a úponů.  Správným vylučováním toxinů přímo ovlivní naši sílu obranného systému.

Žlučník slouží ke skladování a k úpravě žluči.

Výsledkem bude zabránění spuštění závažných nemocí, vzniku akné nebo i atopického ekzému, dále pozitivně ovlivní naše vidění a napomůže při zvyšování pružnosti těla.

Na základě vlastní zkušenosti se s vámi podělím o dvě cesty na očistu jater  a žlučníku, a to jednu o očistě žlučníku a druhou k očistě jater.

Očistu jater je nutné provádět pravidelně v kombinaci s klystýrem, aby produkty z očisty jater mohly rychle odejít z těla ven.

První cesta očista žlučníku

Očista dle Doktorky Huldy Clark, která následující očistu vymyslela. Tvrdí, že zanesený žlučník je příčinou nejen zažívacích problémů, ale také alergií, ale i např. chronických bolestí zad, atd.

Žlučové kameny Jsou víceméně krystaly vytvořené z nejrůznějších složek žluči, které se kupí a kupí až člověk má v břiše balvan. Běžný člověk prý může mít v těle klidně okolo 2000 – 5000 žlučových kamínků. Uvádí se, že pokud jich během očisty vyloučíte více jak 200, měli byste celý proces zopakovat během následujících 6 – 8 týdnů. Ideální stav je prý napočítat okolo 20 kamenů.

ALE POZOR!

Ne všechno, co se ve vás totiž při očistě pohne, jsou „opravdové“ žlučové kameny. Žlučové kameny se v těle hromadí léta. Postupně se přišlo na to, že valná část z toho, co z vás odejde, jsou „jen“ žlučové a cholesterové krystalky, které se vám v těle vytvoří přes noc přímo během detoxu. Tzn. že velká část z 5000 kamenů je pravděpodobně pohyblivých, resp. prostě se utvoří a pak zase vstřebají, a tak neustále dokolečka. Nicméně pokud máte v sobě opravdu žlučové kameny „usedlíky“ (což je velmi pravděpodobné), potom se během očisty šetrně zbavíte i jich. HURÁ.

Pro a proti detoxu:

+ trvá 24 hodin

+ nemusíte držet žádný náročný půst

+ bezpečnost

+ údajně je to jedna z nejúčinnějších očist jater a žlučníku vůbec

+ jiná přírodní cesta, jak se zbavit žlučových kamenů, než tahle, víceméně není

+ pročistíte se a můžete se zbavit i chronických neduhů

 • Epsomská sůl je fakt hnusná
 • Může se vám v průběhu dělat trochu nevolno
 • Druhý den je potřeba pohybovat se v doběhové vzdálenosti od WC.

Kdy očistu nedělat:

 • Jste nemocní, máte nějaký zánět nebo infekci, těhotenství se neuvádí, ale já myslím, že to není vhodné. V případě obav se zeptejte lékaře.

Příprava:

7 dní předem

Začněte šetřit játra i žlučník a buďte na sebe hodní.

Z toho vyplývá následující:

 • vynechte tučnou a těžkou stravu
 • nejezte nic smaženého, omezte příjem mléčných výrobků a tlustého masa
 • jezte více vláknin = pročistí vám střeva, což se vám bude hodit
 • jezte zásadotvorné potraviny
 • vyhněte se alkoholu a omezte kávu

5 – 4 dny předem:

 • omezte příjem i těch zdravějších tuků jako ořechy nebo avokádo
 • pijte 1x denně sklenici jablečné šťávy, ta pomáhá žlučníkové kameny rozmělňovat, aby se vám potom třeba někde nezasekly . Z vlastní zkušenosti doporučuji pít více jablečné šťávy.
 • chce to nejlépe domácí mošt z odšťavňovače anebo 100 % šťávu

Postup v den očisty:

Velmi důležité načasování. Proto respektujte uvedené hodiny a snažte se jednotlivé fáze nezpožďovat o více než 15 minut.

Epsomská sůl působí jednak projímavě a zadruhé pomáhá kameny rozmělňovat tak, aby se po cestě nikde nezasekly. Olivový olej se šťávou potom působí jako „nakopávač“ celého procesu, kdy se uvolní velké množství žlučí najednou a kameny se tak rozpohybují.

Tip: je vhodné mít čistá střeva ve formě klystýru. Doporučuji.

Co budete potřebovat:

4 polévkové lžíce epsomské soli (síran hořečnatý)

3 x 250 ml (celkem 750 ml) vody, Doporučuji použít jablečnou šťávu.

125 ml olivového oleje

125 ml šťávy z ½ grepu nebo z několika citronů

Ráno začněte sklenicí moštu a lehkou, stravitelnou snídaní s minimálním obsahem tuku. Ideální je třeba ovesná kaše s ovocem nebo ovocné smoothie, ale bacha žádné mléko, máslo a nic takového. Tím, že nebudete jíst nic tučného, tak se vám v těle nahromadí žluč, vytvoří se v játrech tlak a díky tomu se potom více zbavíte kamenů najednou. I k obědu si proto dejte něco malého a lehoučkého, pohanková kaše, kuskus s vařenou zeleninou nebo něco takového. Žádné maso a nic tučného. Po 14 hodině už nic nejezte ani nepijte, protože byste si tím mohli později přitížit.

14 hodin: připravte solný roztok do 750 ml vody (jablečné šťávy) rozpusťte 4 polévkové lžíce epsomské soli.

První dávka 18 hodin: odlijte 185 ml vody (šťávy se solí) a vypijte první dávku. Já jsem si celý obsah rozlila do 4 skleniček stejné dávky. Po vypití se můžete napít obyčejné vody nebo si aspoň vypláchnout ústa.

Druhá dávka 20 hodin:  odlijte 185 ml vody (šťávy se solí) a vypijte první dávku. Po vypití se můžete napít obyčejné vody nebo si aspoň vypláchnout ústa.

Druhý roztok 21,30 – 21,45 hodin: připravte se, že za chvilku půjdete spát. Potom v uzavíratelné láhvi pořádně protřepejte 125 ml olivového oleje se 125 ml grepové nebo citronové šťávy, aby vznikla emulze, ALE JEŠTĚ NEPIJTE.

22 hodindruhý roztok (olivový olej se šťávou). Nemělo by to zabrat více než 5 minut. Jakmile pijete, jděte si co nejrychleji lehnout. Je to zcela zásadní, prostě čím dříve budete v posteli, tím lépe. Položte se na pravý bok, skulte se do klubíčka, kolena u hrudníku a snažte se takhle ležet nehnutě alespoň 20 minut. Představujte si, co se ve vás asi zrovna děje, jak se tam všechen ten čurbes hejbe a mějte z toho radost. Možná pocítíte, jak se vám žlučníkové kameny uvolňují a začínají putovat tělem, nicméně oni se díky epsomské soli rozpouštějí, takže taky nemusíte cítit nic. No a pak už jenom dobrou noc.

Poznámka: Ideálně by měl člověk v noci spát dobře a v klidu. Já jsem se zbudila okolo druhé a cítila jsem, že se ve mně něco děje a hýbe. Doporučovali si na noc vzít oritin na spaní, ale já nic takového neberu a tak jsem si ho nevzala a bylo to v pohodě. Potom jsem spala až do rána.

Druhý den

Třetí dávka 6 hodin: solný roztok. Kdyby se vám náhodou udělalo trochu špatně, tak chvilku počkejte anebo si dejte hrst suchých ovesných vloček a až potom sůl vypijte. Pokud sůl rozpustíte ve šťávě, je to pitelnější. Vrátíte se do postele.

Čtvrtá dávka (poslední) 8 hodin: 185 ml solného roztoku, můžete si lehnout, ale již vás to může nutit jít na toaletu.

10 hodin: můžete začít jíst, ale opatrně, ideální je začít sklenicí jablečné šťávy a za půl hodiny potom si dát nějaké ovoce nebo obyčejnou ovesnou kaši. S postupem dne můžete začít jíst normálně, nicméně stále platí, abyste žlučník zbytečně nenamáhali, tj. nejezte nic tučného a pozor na česnek.

Začnou z vás vycházet žlučové kameny i kamínky, ale i cholesterové kameny, Žlučové kamínky mají barvu dozelena a hlavně plavou na povrchu vody. Každopádně se budete určitě divit, kolik jste toho v sobě měli.

Doporučuji po každé toaletě se umýt a hlavně konečník potřít olivovým olejem.

Tuto kůru jsem vyzkoušela a pravidelně ji každý rok opakuji. POZOR nedělejte tuto kůru pokud jste nemocná a těhotná.

Výsledky mojí letošní očisty žlučníku:

Druhá cesta očista jater

Vyberte kvalitní černé rozinky (Thomsonky – jsou hodně sladké) a dejte je do hrnce.

Doporučuji jeden šálek rozinek a tři šálky vody. Po přidání vody do hrnce nechte rozinky louhovat ve vodě zhruba pět sekund, rozinky se tak vyčistí, vodu následně vylijte a přidejte 3 šálky nové vody. Poté je, za použití stejné vody, dejte na plotnu a vařte na mírném ohni asi dvě minuty. Hrnec z ohně stáhněte a nechejte v klidu po dobu čtyřiadvaceti hodin.

Druhý den si tento zázračný lék dejte a to na lačný žaludek. Vypijte šťávu z rozinek a samotné rozinky vyhoďte.

Můžete si vybrat, jak jej konzumovat, existuje několik možností. Můžete jej konzumovat horký, teplý či naopak studený. Je možno si konzumaci přizpůsobit také podle aktuálního ročního období, tedy v zimních měsících horké a teplé a v letních měsících naopak studené.

Účinky jsou viditelné již po prvních dvou dnech užívání. I tak však doporučuji provádět tento očišťující postup celý týden.

Rovněž je dobré se vyhnout konzumaci mastných potravin, alkoholu. Ideálně napořád, minimálně však po dobu této léčby. Můžete být i unavení v průběhu toho týdne, protože si čistíš játra nebo můžete cítit i tlak v oblasti jater.

Tento rodinný recept jsem po letech oprášila a začala praktikovat. Když jsem poprvé po letech udělala tuto očistu jater, tak jsem se cítila velmi unavená. Začala jsem tuto týdenní rozinkovou kúru aplikovat každý měsíc a začala jsem se cítit mnohem lépe a únava se postupně vytrácela. Z vlastní zkušenosti doporučuji první rok dělat tuto kůru každý měsíc a další roky jednou za čtvrtletí.

Tato sladká očista jater je vhodná i pro děti.

Těším se na vaše podněty a zprávy o vaší očistě jater a žlučníku.

 

Jakékoliv využití rad a doporučení uvedené jsou výhradně na vlastní riziko čtenáře.

Zdroj:

Hulda Regehr Clark, Revoluce v léčení všech nemocí, Zapper Technology, 2011, ISBN 978-80-260-8652-9

http://vltaava.blog.cz/1510/ocista-jater , ze dne 18.3.2018

http://aleninajoga.webnode.cz/news/sedm-kroku-ke-zdravi-aneb-poctiva-detoxikace/ ze dne 18.3.2018

obrázky: www.pixabay.com

 

 

 

 

 

Štěpánka Zeithamlová
Inspiruji lidi, aby se vydali za objevnou cestou za vitalitou. Jako homeopatka a aromaterapeutka od roku 2010 pomáhám prostřednictvím postklasické homeopatie odstraňovat fyzické, psychické a emocionální příčiny chronických nemocí. Učím lidi, jak zdolat překážky na cestě za vitalitou a jak si vitalitu udržet. Více o Štěpánce Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Dobrý den, Štěpánko, když vidím ty obrovské kameny, které z Vás vyšly, napadá mě, že to musí být hodně bolestivé, něco tak obrovského vypudit skrz močovou trubici. O bolesti při vypuzování kamenů se nezmiňujete, jak to tedy je? Moc díky za odpověď. Ilona

  • Štěpánka napsal:

   Dobrý den Ilono, odešly konečníkem. Přesto doporučuji tuto proceduře jen v případě, že jste v pořádku. Je psychicky i fyzicky náročná. S pozdravem Štěpánka

  • Štěpánka Zeithamlová napsal:

   Dobrý den, u mě to nebylo bolestivé a za mě nepřišly tak velké kameny. Ale viděla jsem vylézt mnohem větší kameny a to prý bolelo. Toto je jen popis. Za mě to má zkoušet jen naprosto zdravý člověk a v dobré kondici. S pozdravem Štěpánka

 2. Miroslav Krafta napsal:

  Dobrý den p.Štěpánko,mám za sebou zatím 6 očist jater,významnou redukci váhy(od 30.6.2022 do 16.12.202 10kg) a výrazné celkové zlepšení zdravotního stavu.
  Vzhledem k tomu že tuto očistu praktikovali již staří Sumerové lze s úspěchem pochybovat o autorství doktorky Huldy Clark…tato pouze zpopularizovala.
  Celkově se ten můj recept liší jen v detailech,jediná zásadní věc,po vypití olivového oleje s grepovou štávou a ulehnutí je třeba na játra přiložit horkou termoláhev(já to kombinuji ještě s el.dečkou)čím teplejší tím lepší.
  Největší kámen měl 16mm, množství do velikosti 12mm desítky,velikosti čočky stovky a do 1-2mm řády stovek. Po 63 letech se toho dost nastřádá. S pozdravem a přáním hezkých dní
  Mirek Krafta

  • Štěpánka Zeithamlová napsal:

   Dobrý den Miroslave, ano, je možné že to používali již Sumerové, jak píšete. Je to jen možnost očisty, ale za mě jen u zdravých lidí. S pozdravem Štěpánka Zeithamlová

 3. Miroslav Krafta napsal:

  Já jsem se k tomu p.Štěpánko dostal hlavné proto,že mi po druhé vakcíně proti covidu
  zkolaboval pohybový aparát.
  Poradil mi to kamarád co trpěl na dnu.
  Dnes je v naprostém pořádku a o 23kg lehčí.
  Mě se po první očistě výrazně zlepšil zdravotní stav do 48h…
  Co to stálo za léky,co to stálo zdravotní pojištovnu a zcela bez výsledku…
  Kdybych na tom kamarádovi neviděl výsledky asi bych do toho nešel ale jsem rád že jsem s tou očistou začal,nejtěžší je vždy se přemluvit…:-)
  Krásné dny
  Mirek Krafta

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů